Bantaş, yatırımcılarını bilgilendirdi

Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi Ticaret A.Ş, yatırımcılarına yönelik bilgilendirme yaptı.

Bantaş, yatırımcılarını bilgilendirdi

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şunlar ifade edildi:

''Yatırım hedeflerimiz doğrultusunda şirketimiz, ofset tesislerimize sınır Balıkesir'in Bandırma ilçesi 600 Evler Mahallesi 2484 ada 11 parselde kayıtlı olan kamu arazisinin alımına ilişkin olarak 15.06.2022 tarihinde düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ ortak kuruluşu olan Emlak Yatırım Hizmetleri A.Ş ihalesinde şirketimizce alınmış olan arazinin yatırımlarımızda kullanılması hedefi doğrultusunda imara uygun ve metalden hafif paketleme malzemeleri imalatına yönelik ilave sanayi tesisi inşaası için gerekli izinlerin alınması amacıyla başlattığımız süreç devam etmektedir.

24.04.2024 tarihli KAP duyurumuzda belirttiğimiz üzere, şirketimiz ofset tesislerinin çatısına 572 KWP gücünde güneş enerji santrali (GES) kurulması amacıyla, Akgün Elektrik Makina İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. ile anlaşmaya varılmıştır. Üretilecek elektrik ofset tesislerimizin yıllık elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 50'sini karşılayacaktır. Yatırımın maliyeti 306.845 dolar + KDV olup, işin tahmini teslim süresi 150 iş gün olup kurulum ve montaj işleri devam etmektedir. 

25.04.2024 tarihli KAP duyurumuzda belirttiğimiz üzere, kutu üretim tesislerimizde nihai ürünün paketlenmesi aşamasında otomasyona geçme amacıyla son teknoloji hat sonu çemberleme ve palet streçleme hattı alınması için üretici Bosfora Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti. firmasıyla toplamda 152.343 avro tutarında anlaşma yapılmış olup, bu tutarın anlaşma imzalanmasını müteakip yüzde 10'u peşin olarak ödenmiş, yüzde 70'i makinaların tesliminde, kalan yüzde 20 ise iş tesliminde şirketin özkaynaklarından ödenmesine karar verilmiştir. Yeni hattın makine ve ekipmanların montaj ve test aşamalarını müteakiben 2024'ün 2. çeyreğinde devreye alınması planlanmaktadır.

29.04.2024 tarihli KAP duyurumuzda belirttiğimiz üzere, kutu üretim tesislerimizde artan kapak ihtiyacının karşılanması ve tam otomatik hatlara geçilmesi ve bonbon kapak üretim kapasitesinin yüzde 50 artırılması amacıyla son teknoloji 135 mm otomatik bonbon kapak üretim hattı alınması için üretici Batı Makina Kalıp ve Ambalaj San. Tic. A.Ş firmasıyla toplamda 320.000 avro tutarında anlaşma yapılmış olup, bu tutarın anlaşma imzalanmasını müteakip yüzde 50'si peşin olarak ödenmiş, yüzde 50'si ise iş tesliminde şirketin özkaynaklarından ödenmesine karar verilmiştir. Yeni hattın makine ve ekipmanların montaj ve test aşamalarını müteakiben 2024'ün 3. çeyreğinde devreye alınması planlanmaktadır.''

  Hibya Haber Ajansı