Bursa’nın sahillerini yaz sezonuna hazır hale getirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 24 adet halk plajını Kurban Bayramı tatili ve yaz aylarına hazır hale getirdi.

Bursa’nın sahillerini yaz sezonuna hazır hale getirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 277 kilometrelik deniz ve göl kıyı bandına sahip Bursa’nın sahillerini yaz sezonuna hazır hale getirdi. Kış aylarında oluşan kirlilik temizlenip kum takviyelerinin yapıldığı plajlar, Bursalılara kilometrelerce uzağa gitmeden tatilin tadını çıkarma imkanı için çalışmalarını tamamladı.

115 kilometrelik deniz ve 162 kilometrelik göl kıyısı bulunan Bursa’nın sahillerinde kaliteyi giderek yükseltmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, sorumlu olduğu halk plajlarında çalışmalarını tamamladığını açıkladı. Uzman ekipler tarafından su kalitesinin takibi de büyük bir titizlikle yapılacak.

Büyükşehir belediyesi vatandaşlardan gelen öneri ve şikayetler de ekipler tarafından değerlendirilerek gerekli çalışmalar anında yapılacağını söyledi.

Havaların ısınmasıyla sahillere akın eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. Denize ve kuma kavuşmak için kilometrelerce yol kat etmek zorunda kalmayacaklarını söyleyen Bursalılar, deniz kenti özelliğinin daha fazla ön plana çıkarılması gerektiğini dile getirdi.

  Hibya Haber Ajansı